Asansör Şirketleri

Asansör Şirketleri

Asansör Şirketleri ; Yapılarda kullanılan asansörler insanları ve yükleri taşımak için avantajı bir sistemdir. Asansörler insan hayatında birçok avantaj sunar. Bu avantajlardan bazıları ise şu şekildedir;

 • Enerjiden tasarruf
 • Zamandan tasarruf
 • Yüklerin kolay taşınması

Yüksek katlı binalar için asansör kullanımı hem insanların yorularak enerji kaybetmesini önler hem de zamanını değerlendirmesini sağlar. Aynı zamanda yüklerin taşınması için asansörler büyük avantaj oluşturmaktadır.

Asansör kullanımı her geçen gün artmakta ve sektör daha da hareketlenmektedir. Asansör şirketleri bu doğrultuda birbirinden başarılı çalışmalarla hizmet vermektedir. Asansörler, kurulu sistem içerisinde yatak ve dikey raylar üzerinde hareket eder. Asansörlerin hareket etmesini sağlayan bir diğer etken ise programdır. Bilgisayar programıyla çalışan asansörler bu program sayesinde belirli bir düzen içerisinde hareket eder. Şirketler, asansörler için gerekli hizmetleri kullanıcıya sunmaktadır.

Asansör Şirketleri

Asansör şirketleri sizlere aradığınız hizmeti sunmak için vardır. Şirketler, asansör imalatından asansör bakımına kadar tüm işlemleri gerçekleştirmektedir. Asansörler hayatın hemen hemen her alanında yer almaktadır. Şirketler, can ve mal güvenliğini riske atmamak için çalışmalarını özenle gerçekleştirecektir. Yine de asansör için şirket seçimi yaparken bazı maddeleri göz önünde bulundurmanız gerekir. Bunlar;

 • Şirketin sektördeki yeri
 • Şirketin garantili hizmet verip vermediği
 • Şirketin yetkili servisinin olup olmadığı
 • Hizmet verdiği zaman dilimi

Asansör hizmeti için şirket seçimi yaparken şirketin sektördeki yerini değerlendirebilirsiniz. Garantili hizmet veren şirketler her zaman önceliğiniz olmalıdır. Aynı zamanda 7/24 hizmet veren ve profesyonel kadrosuyla çalışmalarını gerçekleştiren şirketler daha kapsamlı uygulamalar yapmaktadır. Kullandığınız asansör sistemi için ihtiyaç duyduğunuz hizmete kolaylıkla ulaşabilir, 7/24 firmayla iletişim kurarak yardım alabilirsiniz.

Asansör Bakım Şirketi

Yapılarda kullanılan asansörler düzenli olarak bakıma ihtiyaç duyar. Asansörlerin bakımı aksatıldığı zaman bazı teknik sorunlar gerçekleşir. Asansör bakım şirketi ise olası bir teknik sorunun önüne geçmek için hizmet vermektedir. Asansör şirketleri bakımı kapsamında aşağıda yer alan çalışmalar gerçekleştirilir.

 • Makine dairesi temizliği
 • Makine ve motor temizliği
 • Ekipman lastiği kontrolü
 • Kumanda panosunun kontrol ve temizliği
 • Motor fren ayarının kontrolü ve bakımı
 • Asansör kapısının temizliği ve bakımı
 • Asansör içerisindeki düğmelerin ve ampullerin kontrolü
 • Asansör içinde alarm ve acil durum düğmelerinin kontrolü
 • Taşıyıcı halatların kontrolü
 • Asansör kablosunun kontrolü
 • Aşırı yük sisteminin kontrol ve bakımı

Asansör bakımı kapsamında yukarıda yer alan uygulamalar gerçekleştirilmektedir. Ekip öncelikle asansörü inceler ve değerlendirme yapar. Değerlendirmenin ardından gerekli güvenlik önlemleri alınır ve bakım çalışmaları başlatılır.

Asansör Servis Şirketi

Asansör servis şirketi sizlere şu alanlarda hizmet vermektedir;

 • Asansör bakımı
 • Asansör tamiri
 • Asansör parça değişimi

Servis hizmeti veren şirket asansör tamiri, bakım ve onarımı, parça değişimi alanında çalışmalar gerçekleştirmektedir. Yapılarda kullanılan asansörlerin aylık ve yıllık bakımında, arızalanmış asansörlerin onarımında şirket seçimi yapabilirsiniz. Şirket, kısa süre içerisinde adresinize gelerek gerekli işlemleri gerçekleştirecektir. Servis hizmeti sunan şirket 7/24 aktif bir şekilde çalışmaktadır. Müşterinin ihtiyacı ve isteği doğrultusunda çalışmalarına yön veren ekip tam donanımlı bir şekilde asansör servis hizmeti vermektedir.

Asansör Tamir Şirketi

Asansörler insanların hayatını kolaylaştıran en önemli sistemlerden biridir. Yapılarda kullanılan asansör sistemi farklı sebeplerden dolayı arızalanabilir. Yaşanan arızalanma sonrasında asansör sisteminin tamir edilmesi gerekir. Asansör tamirine ihtiyaç duyulmasının nedenleri:

 • Asansör bakımının aksatılması
 • Taşıyıcı halatların zarar görmesi
 • Makine ve motor temizliğinin aksatılması
 • Programda sorun olması

Kullanıcı hatalarından kaynaklı sorunlarla birlikte asansör sisteminde oluşan bazı sorunlardan dolayı asansör şirketleri devreye girer. Tamir şirketine ihtiyacınız olduğu her an ulaşabilir, yardım isteyebilirsiniz. 7/24 aktif bir şekilde hizmet veren şirket profesyonel kadrosuyla tamir işlemlerini gerçekleştirir. Tamir için her zaman yüksek kaliteye sahip malzemeler kullanılır.

Asansör tamiri kapsamında gerekli kontroller ve incelemeler yapıldıktan sonra gevşeyen aksamlar sabitleştirilmek için sıkılır. Asansör sisteminde aşınan ve yıpranan parçalar değiştirilmelidir. Bu doğrultuda zarar görmüş parçalar yeni parçalarla değiştirilir. Tamir işlemi sırasında parça değişimi yapılacaksa her zaman kaliteli ve uzun ömürlü parçalar kullanılmalıdır. Asansör sisteminde kullanılan yeni parçanın montajı özenle yapılmalı, parça değişimi ve tamir işlemi bittikten sonra asansör kontrol edilmelidir. Yapılan kontrol sonrasında asansörün çalışmasında herhangi bir sorun gözlemlenmiyorsa asansör şirketleri güvenle kullanılabilir.

Asansör Şirketi

Hayatı kolaylaştıran asansörler için bakım ve onarıma her zaman ihtiyaç duyulur. Farklı kullanım alanlarında tercih edilen asansörler yapılarda yer alır. İnsanların hayatını kolaylaştıran binalarda, hastanelerde, alışveriş merkezlerinde, iş yerlerinde ve bunun gibi farklı birçok alanda kullanılmaktadır. İnsanların yapı içerisinde kolaylıkla hareket etmesini sağlayan aynı zamanda yük taşımacılığında da önemli bir yere sahiptir. Asansör şirketleri, parçalarının üretimini ve bakımını üstlenmektedir. Profesyonel kadrosuyla teknolojinin sunduğu olanaklardan faydalanan şirket, çalışmalarını başarıyla gerçekleştirmektedir. Asansör parçalarının yüksek kalitede üretilmesi ve gerekli koşulları karşılaması önemlidir. Aynı şekilde tamir, bakım ve onarım çalışmalarının da kalite standartları içerisinde uygulanması önemlidir.

Asansör Bakım Şirketi

Asansör bakımı detaylı bir çalışmadır. Asansör bakımı yapılırken tüm sistem incelenir, kontrol edilir ve gerekli bakım işlemleri sırayla uygulanır. Asansör bakımı için görevlendirilmiş ekip her zaman plan ve program doğrultusunda hareket etmektedir.

Asansör bakım şirketleri bu alanda görevlendirdiği yetkili teknik servisi ile hizmet vermektedir. Şirkette görevli ekip işini özenle ve dikkatle yapmakta, gerçekleşecek aksiliklerin önüne geçmektedir. Asansör bakımı için iki aşama vardır. İlk aşamada ekip öncelikle gözle görülür kısımlarını değerlendirmektedir. kapısı, içi, düğmeleri vs. incelendikten sonra notlar alınır ve asansör sistemine geçilir. Bu aşamada asansör tüm detaylarıyla incelenir, sistemde bulunan halatlar, yaylar, askılar değerlendirilir. Bakım şirketleri kalite standartları kapsamında çalışmalarını gerçekleştirmektedir.

Asansör Tamir Şirketi

Asansörler için bazı durumlarda tamir gerekir. Asansör tamir şirketleri ise tamir hizmeti verirken şu maddelere dikkat etmelidir;

 • Asansör incelemesinin yapılması
 • Asansör tamiri nedeninin belirlenmesi
 • Yüksek kaliteye sahip malzeme kullanımı
 • Teknolojinin sunduğu olanaklardan faydalanma
 • Plan ve program doğrultusunda hareket etme
 • Tamir işlemi öncesinde gerekli güvenlik önlemlerinin alınması
 • Tamir sonrasında asansörün kontrolü

Asansör tamiri yapan şirketler yukarıda yer alan maddeleri göz önünde bulundurmakta ve bu doğrultuda hareket etmektedir. Şirket, asansör tamiri öncesinde asansörü incelemeli ve asansörün neden tamir edilmesi gerektiğini belirlemelidir. Bu doğrultuda plan ve program oluşturulmalı ve gerekli malzemeler ayarlanmalıdır. Teknolojiden yardım alarak yüksek kaliteye sahip malzemelerle tamir işlemi başlatılmalıdır. Ekibin dikkat etmesi gereken başlıca konu ise güvenlik önlemlerinin alınmış olmasıdır. Ekip, tamir öncesinde gerekli güvenlik önlemlerini almalı ve işlemi başlatmalıdır. İşlem bittikten sonra asansör kontrol edilmeli, kullanıma hazır hale getirilmelidir.

Asansör Revizyon Şirketi

Hayatın olmazsa olmaz sistemlerinden olan asansör için revizyon hizmetinden faydalanabilirsiniz. Yapılarda kullanılan asansörler için revizyon şirketleri hizmet vermektedir. Asansör revizyon şirketi sayesinde kullandığınız asansörü yenileyebilirsiniz. Zamandan ve kullanıcı hatalarından kaynaklı hasarlar telafi edilir, asansörünüz yeni bir görümümle kullanıma hazır hale gelebilir. Asansörünüzü eskisinden daha iyi bir şekilde görmek ve güvenle kullanmak istiyorsanız doğru şirketle anlaşarak asansörünüzün yenilenmesini, sağlamlaştırılmasını ve değiştirilmesini sağlayabilirsiniz.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

KAYIT OL

ÜYE GİRİŞİ

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

YENİ ŞİFRE

ÜYE GİRİŞİ

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.