25.06.2022 - Türkiyenin Asansör Firmasi Rehberi
Asansör Firması Toplanma Alanı.

Maslak Asansör Bakımı

[xyz-ihs snippet=”Avrupa-Yakasi-Bakirkoy-Sariyer”]

 

 

Maslak Asansör Bakımı; Asansörler uzun yıllardan bu yana günlük hayatımızda bir fiil kullanılmaktadır. Ancak asansörler mekanik aksamdan oluştuğundan ve sürekli aktif halde çalıştığından zamanla bazı parçalarında yıpranma, bozulma gibi olumsuzların yaşanması da normaldir. Canlarımızı emanet etiğimiz asansörlerin güvenli olarak çalışabilmesi için düzenli bakımlarının yapılması zorunluluktur. Asansörlerin rutin bakımları gerekli belgelere, bilgi ve donanıma sahip asansör firmalarınca yapılmaktadır. Asansörünüzün rutin bakımını asansörün montajını yapan firma üstlenebileceği gibi gerekli hallerde farklı asansör firmaları ile de sözleşme imzalayarak asansörünüzün rutin bakımının yapılmasını sağlayabilirsiniz. Normal şartlar altında asansörlere her ay, sözleşme imzalanan asansör firması tarafından rutin bakım yapılmalı, asansörün tüm parçaları dikkatle gözden geçirilmelidir.

 

 

Maslak asansör Bakım

 

 

Rutin asansör bakımlarının yapılması, asansörlerin güvenle çalışabilmesi için ilgili yönetmeliklerce de zorunlu hale getirilmiştir. Bu zorunluluğu yerine getirmeyen bina sahiplerinin asansörleri kullanım dışı bırakılmaktadır. Maslak  asansör bakımı hizmetimizden faydalanmak için hemen bizimle iletişime geçerek detaylı bilgi alabilirsiniz. Asansörfirmasi.com olarak asansörünüzün güvenle çalışması için tüm bakımlarını titizlikle gerçekleştirmekte, sorunlu parçalara gerekli müdahaleyi anında yapmaktayız.

 

 

Asansör Bakımı Neleri Kapsar

 

 

Asansör aktif olarak çalıştığı sürece bakımın düzenli olarak yapılması zorunludur. Maslak asansör olarak, Maslak  asansör bakım hizmetlerimizde rutin olarak aşağıdaki adımları takip etmekteyiz:

 

 

  • Asansörünüzün yağlanması gereken parçaları gerekli kontrollerden geçirildikten sonra yağlanır.

  • Asansörün taşıyıcı halatları, tahrik kasnağı yivi, asansör ana taşıyıcı kasnakları, makine grubu dişli ve yataklar, asansör kabloları, ray pabuçları cıvata ve somunlar kontrol edilir. Gevşeyen parçalar gerekli hallerde sıkılır ya da sabitlenir.

  • Asansörünüzün tüm bileşenleri, parçaları, güvenlik ekipmanları tek tek kontrolden geçirilir.

  • Makine dairesinde, asansör kabinin üstünde, asansör boşluğunda, asansörün güvenli çalışmasını riske atacak tüm yabancı maddeler temizlenir.

  • Asansör kapısının kilitleri, kapıları açan pompa, kapı yayları kontrol edilerek kapıların rutine uygun şekilde açılıp kapanması kontrol edilir aksi durumda gerekli müdahale yapılır.

  • Asansörünüzün ayarları kontrol edilir, gerekli hallerde ayarlamalar güncellenir.

  • Asansörünüzün kullanılmasına bağlı olarak yıpranmış parçalar onarılır ya da değiştirilir.

  • Asansöre yapılan bakım tutanak tutularak belgelenip bina sahibine teslim edilir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ