20.01.2022 - Türkiyenin Asansör Firmasi Rehberi
Asansör Firması Toplanma Alanı.

Ataşehir Asansör Bakımı

[xyz-ihs snippet=”Avrupa-Yakasi-Bakirkoy-Sariyer”]

 

 

 

Ataşehir Asansör bakımı Can ve mal güvenliğini sağlamak adına asansör bakımlarının düzenli bir şekilde aylık yapılması gerekmektedir.

 

 

Asansör bakımında yapılanlar

 

 

Asansör bakımında yapılması gerekenler şöyledir; Asansörü taşıyan halatlar, taşıyıcı kasnaklar, tahrik kaynağı yivi, kablolar, makine grubundaki dişi yataklar, ray pabuçları, cıvatalar ve somunların kontrolü sağlanmaktadır. Eğer bir aksaklık görülürse, bu aksaklık giderilir. Gevşeme yapmış olan bir aksam tespit edilirse, sıkmak marifetiyle yerine sabitlenmesi sağlanır. Yıpranmış malzemelerin tespiti halinde yenisi ile değiştirilir ya da yağlama işlemi gerçekleştirilir. Özellikle yağ içerisinde çalışmakta olan parçaların genel durumu gözden geçirilir, yağ durumu gözden geçirilir. Ataşehir Asansör Bakımı olarak firmalarımız yukarıda belirttiğimiz bu kriterlere ve daha fazlasına özellikle dikkat etmektedirler.

 

Hidrolik tampon, röle, askı halatları, ana taşıyıcı raylar, ağırlık raylarının yağ kontrolü, kumanda anahtarı, kılavuz raylar, emniyet halatı ve emniyet tertibatının genel temizliği gerçekleştirilir.

 

Asansör hız regülatörü gresörlükleri ve kasnağa gres yağı takviyesi yapılır. Makine dairesi içerisindeki ve asansör boşluğunda bulunan, aynı zamanda asansör kabininin üzerinde yabancı madde görülürse, bunlar temizlenir.

 

Frenleme tertibatına bakılır. Sarsıntıya sebebiyet vermeden duraksama yapabilmesi için gereken tüm ayarların yapılması sağlanır.

 

 

Ataşehir Asansör Bakımı Yapan Firmalar

 

Katlarda asansörün durmasıyla ilgili, kat ayarlarının istenilen sınırlarda mı olduğu denetlenir, şayet değilse gereken ayarlar yapılır.

 

Asansörün kapılarının kontrolü sağlanır. Düzgün açılıp kapanmaması hususundaki tüm durumlar kontrol edilir. Asansör kapısının kilitlerinin çalışıp çalışmadığının kontrolü sağlanır. Asansör kapılarının açılmasını sağlayan pompanın kontrolü gerçekleştirilir.

 

Kısacası İnternet sayfamız üzerinden asansörün işleyişiyle ilgili tüm bakımların yapılmasını sağlayan firmaları listelemekteyiz. Ataşehir’de Asansör bakımı denince akla ilk gelen firmaları sitemizden bulabilirsiniz. Her türlü asansör bakım işleriniz için bizi hemen arayabilirsiniz. Bunun yanı sıra; yapılan işlemler ile alakalı rapor hazırlıyoruz, apartman/site yönetimine teslim ediyoruz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ