20.01.2022 - Türkiyenin Asansör Firmasi Rehberi
Asansör Firması Toplanma Alanı.

Ataşehir Asansör Bakımı

[xyz-ihs snippet=”Avrupa-Yakasi-Bakirkoy-Sariyer”]

 

Ataşehir Asansör bakımı; Can ve mal güvenliğini sağlamak adına asansör bakımlarının düzenli bir şekilde aylık yapılması gerekmektedir.

 

 

Ataşehir Asansör bakımında yapılanlar

 

 

Asansör bakımında yapılması gerekenler şöyledir; Asansörü taşıyan halatlar, taşıyıcı kasnaklar, tahrik kaynağı yivi, kablolar, makine grubundaki dişi yataklar, ray pabuçları, cıvatalar ve somunların kontrolü sağlanmaktadır. Eğer bir aksaklık görülürse, bu aksaklık giderilir. Gevşeme yapmış olan bir aksam tespit edilirse, sıkmak marifetiyle yerine sabitlenmesi sağlanır. Yıpranmış malzemelerin tespiti halinde yenisi ile değiştirilir ya da yağlama işlemi gerçekleştirilir. Özellikle yağ içerisinde çalışmakta olan parçaların genel durumu gözden geçirilir, yağ durumu gözden geçirilir.

 

Ataşehirde Asansör Bakımı Yapan Firmalar, Hidrolik tampon, röle, askı halatları, ana taşıyıcı raylar, ağırlık raylarının yağ kontrolü, kumanda anahtarı, kılavuz raylar, emniyet halatı ve emniyet tertibatının genel temizliği gerçekleştirilir.

 

Asansör hız regülatörü gresörlükleri ve kasnağa gres yağı takviyesi yapılır. Makine dairesi içerisindeki ve asansör boşluğunda bulunan, aynı zamanda asansör kabininin üzerinde yabancı madde görülürse, bunlar temizlenir.

 

Frenleme tertibatına bakılır. Sarsıntıya sebebiyet vermeden duraksama yapabilmesi için gereken tüm ayarların yapılması sağlanır.

 

Katlarda asansörün durmasıyla ilgili, kat ayarlarının istenilen sınırlarda mı olduğu denetlenir, şayet değilse gereken ayarlar yapılır.

 

Asansörün kapılarının kontrolü sağlanır. Düzgün açılıp kapanmaması hususundaki tüm durumlar kontrol edilir. Asansör kapısının kilitlerinin çalışıp çalışmadığının kontrolü sağlanır. Asansör kapılarının açılmasını sağlayan pompanın kontrolü gerçekleştirilir.

 

 

Ataşehir Asansör Bakım Firmalarını Bulmak

 

Kısacası asansörün işleyişiyle ilgili tüm bakımların yapılmasını sağlıyoruz. Ataşehir’de Asansör bakımı denince akla ilk gelen firmaları internet sitemiz üzerinden bulabilirsiniz.. Her türlü asansör bakım işleriniz için bizi hemen arayabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ