18.01.2022 - Türkiyenin Asansör Firmasi Rehberi
Asansör Firması Toplanma Alanı.

Asansör temizliği nasıl yapılır

Asansör temizliği nasıl yapılır

Asansör Temizliği Nasıl Yapılır
Asansör Temizliği Nasıl Yapılır

Vakumlama : Halı kaplı yüzeyin zemini vakum kullanılarak yapılır.

Kanal Araları Temizliği : Vakum Ucuna takılan ince uç ile asansör girişinde yerde bulunan kanal araları temizlenir.

Metal Yüzey Temizliği : Metal kısımların önce tozları alınır, sonra beze sıkılmış olan metal yüzey bakım maddesi ile metale iyice uygulama yapılıp metalin parlaklığını koruması sağlanır.

Cam Yüzeyi Temizliği : Camlar Cam bezi veya peluş çekçek ile temizlenmelidir.

Buton Kullanımı : Temizlik yapılan ortamlarda ortak kullanılan alanlar eldiven çıkartılarak kullanılmalıdır

Ticari Asansörler Nasıl Doğru Şekilde Temizlenir ve Dezenfekte Edilir?

Asansörünüzü Dezenfekte Edin ve Koruyun

İçinde bulundğumuz bu zorlu süreçte evimizdeki, ofisimizdeki ve ortak kullandığımız bütün yüzeyi çılgınca temizliyoruz. COVID-19 pandemi ile mücadeleye yönelik bu telaşta, bazı genel temizlik kimyasallarının bileşenlerde ve yüzeylerde sahip olabileceği uzun vadeli hasarı gözden kaçırıyor olabiliriz. Dezenfeksiyon öncelikli fakat , elektrikli ve mekanik cihazlara gelecekte maliyet sonuçlanabilecek gereksiz hasar vermek istemezsiniz.

Asansör Virüs Koruması ve Temizleme İpuçları

Ev veya İşyeri Asansörünüzü sağlıklı ve güvende tutacak bazı temel temizlik uygulamaları :
  • Alkol temelli temizleyicileri doğrudan asansör düğmelerinde / butonlarında kullanmaktan kaçının. Alkol bazlı temizliyiciler cilalı yüzeylere zarar verebilir ve bazı plastik bileşenlerin zamanla kırılgan hale getirecektir.
  • Cilasız armatürleri dezenfekta etmek için en düşük konsantrasyonda alkol kullanınız. Asansör yüzeyi için% 70 alkol solüsyonu önerilmektedir.
  • Asansörler silinirken aşındırıcı olmayan temizlik malzemeleri, tek kullanımlık kağıt havlu veya mikrofiber bez kullanmanız önerilmektedir.
  • Sprey temizleyicileri, temiz bir beze veya kağıt havluya uyguladıktan sonra butonları siliniz . Sprey temizliyicileri asla doğrudan butonların üzerine püskürtmeyin.
  • Bakteri barındıracağından ve aşırı nem asansörlerin elektronik bileşenlerine zarar verebilir. Süngerlerden kaçınılmalıdır.
  • Polikarbonat armatürlere olumsuz tepkimeye gireceklerinden ağartıcı bazlı solüsyonları Kullanmayınız.

Asansörünüzü virüs koruması için steriize tutun

Ticari / bina asansörünüz uygun şekilde temizleniyor mu? Çoğu ticari asansör, genellikle minimum bakım gerektiren son derece dayanıklı bir metal olan paslanmaz çelik yapıya sahiptir. Bununla birlikte, her asansör sahibi, asansör yolcuları için güvenli çalışma ve temiz bir ortam sağlamak için asansörleri nasıl düzgün bir şekilde temizleyeceğini bilmelidir. Bu kadar çok insan herhangi bir günde bir asansörü kullanabileceğinden, rutin kapsamlı temizlik, bakteri ve hastalığın yayılmasını yavaşlatmaya yardımcı olabilir.

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ