18.01.2022 - Türkiyenin Asansör Firmasi Rehberi
Asansör Firması Toplanma Alanı.

Asansör Sesi Nasıl Kesilir?

Asansör Sesi Nasıl Kesilir?

Asansörün Sesi Nasıl Kısılır, Asansör Sesi Nasıl Kesilir

Asansörün Sesi Nasıl Kısılır, Asansör Sesi Nasıl Kesilir

Asansörün Sesi Nasıl Kısılır

Asansörler hayatı kolaylaştıran sistemlerden biridir. Yıllardır insan hayatında önemli bir yere sahiptir. Geçmişten günümüze gelen asansörler yenilerek ve gelişerek kullanılmaya devam etmektedir. İnsanlar tarafından kullanılan asansörler bir süre sonra ses çıkarmaya başlar. Aslında asansörlerden ses gelmesi normaldir. Çünkü asansörlerin çalışması için kurulu bir sistem vardır. Özellikle elektrikli asansörlerde bu ses daha fazla duyulur. Elektrikli asansörlerde motor kullanılmaktadır. Motor, çalıştığı sürece dışarıya ses verebilir.

Asansör sesi nasıl kesilir, asansörlerden ses gelmesi asansörün bozulacağı anlamına mı gelir? Asansör kullanıcılarının çoğu bu soruların cevabını merak ediyor. Asansörlerden gelen bu çoğunlukla korkulmayacak, normal seslerdir. Asansörler ses gelmesi normal karşılanmaktadır. Fakat gelen ses çok şiddetliyse ve sanki bir şeyler birbirine çarpıyor gibi sesler geliyorsa asansörden sorumlu ekibe haber vermekte fayda vardır. Asansör sisteminde çeşitli arızalanmalar olabilir.

Asansör Sesi Neden Çıkar, Asansör Sesi Nasıl Kesilir?

Yeni kullanılmaya başlanan asansörlerde ilk zamanlar herhangi bir sorun oluşmaz. Asansörler ilk zamanlarda ses çıkarmaz. Fakat zamanla kullanıldıkça asansörlerden ses gelmeye başlar. Uzun süre kullanılan ya da yoğun olarak çalıştırılan asansörler bir süre sonra yıpranmaya başlar. Bu yıpranmalar her zaman asansörün arızalanacağı anlamına gelmez.

Asansörler kullanıldığı sürece yorulur ve yıpranabilir. Bu gibi durumlarda asansör bakımının aksatılmaması önemlidir. Asansörlerden ses gelmesi insanları hem rahatsız eder hem de korkutur. Peki, asansör sesi nasıl kesilir? Asansörlerden gelen ses eğer sürekli ve yüksek düzeyde geliyorsa yetkili ekibe haber vermek en doğrusu olacaktır.

Asansör Sesi Nasıl Kesilir, Asansör Dairesi Ses Yalıtımı Nedir

Asansörlerden gelen sesler çoğu zaman insanları rahatsız eder. Asansör kullanan insanlar asansörlerden ses duyduğu zaman tedirgin olmaktadır. Asansörlerden ses gelmesi ise normaldir. Çünkü asansör kabinleri kurulu bir sistem üzerinde hareket eder. Asansör dairesinde sesi kontrol etmek için ses yalıtımı kullanılmaktadır.

Asansör sesi nasıl kesilir diye düşünen asansör kullanıcıları yetkili servisle görüşerek asansör bakımını yaptırabilir. Aynı zamanda asansör dairesi için ses yalıtımı kullanabilirler. Böylelikle asansörlerden gelen ses önlenmiş olur. Asansörlerden gelen sesler her zaman arızanın habercisi değildir. Yine de emin olmak adına yetkili servise başvurmak doğru olacaktır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ