20.01.2022 - Türkiyenin Asansör Firmasi Rehberi
Asansör Firması Toplanma Alanı.

Asansör Seçimi

Asansör Seçimi

Asansörler pahalı bir yatırım olabilir, bu nedenle hangi asansörün sizin için en uygun olduğuna karar verirken tüm faktörleri göz önünde bulundurmak önemlidir. Orta büyüklükteki bir apartman binasına büyük bir MRL asansörü kuramazsınız. Yapmanız gereken ilk şey, binanın bir değerlendirmesini yapmak ve asansöre ne için ihtiyacınız olduğunu belirlemektir. İşte dikkate alınması gereken faktörlerden bazıları:

Yolcular göre asansör seçimi (Yolcu Asansörü)

Farklı asansörler çeşitli boyutlarda gelir ve farklı işlev görür. Binanın türüne bağlı olarak, bazı asansörlerin bir hastane binasında sedyelerin tutulması için alan gibi özel işlevlerle donatılması gerekecektir.

Yüklere göre asansör seçimi (Yük Asansörü)

Yükler tonlarca ağırlığa sahip olabilir ve bunları taşımak için özel bir asansöre ihtiyaçları vardır. Yük asansörleri, 20.000 pound veya daha fazlasını taşıyacak şekilde tasarlanmıştır.

Çalışanlara göre Asansör Seçimi (Servis Asansörü)

Servis Asansörü

İnsanlar genellikle servis asansörlerini yük asansörleriyle karıştırır. Servis asansörleri, bir binada personel tarafından kullanılan normal yolcu asansörleridir. Bu asansörler çoğunlukla çalışanlara müşterileri ve misafirleri rahatsız etmeden bir yerden diğerine seyahat etmenin daha rahat bir yolunu sağlamak için kullanılır.

Ticari veya Konut durumuna göre asansör seçimi (Ticari Asansörler)

Ticari asansörler genellikle konut asansörlerinden daha fazla insana uyacak şekilde tasarlanmıştır. Bazı mesken asansörleri, ticari emsallerinden daha az kullanıcıya sahip olma eğiliminde olduklarından, bir kişi kadar az kişi tutar.

Monşarj Seçimi (Monşarj Asansörler)

Monteleri, kullanışlı taşıma işlevlerini gerçekleştirmek için kullanılan basit küçük asansörlerdir. Restoranlarda, yemek ve bulaşıkları katlar arasında taşırken bir servis asansörü kullanışlı olabilir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ