20.01.2022 - Türkiyenin Asansör Firmasi Rehberi
Asansör Firması Toplanma Alanı.

Asansör Rayları

  • haberler
  • 12 Kasım 2020
  • Asansör Rayları için yorumlar kapalı
  • 15 KEZ OKUNDU

Asansör Rayları

 

Günümüzde apartmanların ve yüksek katlı binaların hızla arttığı bir dönemde bu yapıların vazgeçilmez bir ihtiyacı haline gelen asansörler başlı başına bir sektör olarak hizmet vermektedir. Artık bir zorunluluk haline gelen asansörler yük ve yolcu taşıma işlevi görmektedir. Uluslar arası standartlara göre imal edilen asansörlerin can güvenliğini sağlaması önem arz etmektedir. Dolayısıyla imalat aşamasındaki her bir parçanın kalite kontrolü sağlanmak durumundadır. Bu parçalardan bir olarak kritik önemde olan asansör rayları dikkatle ve özenle seçilmeli ve monte edilmelidir.

 

 

Asansör Raylarının Özellikleri ve İşlevleri

 

Asansör rayları; kabin dengesiz ve düzensiz bir şekilde yüklendiğinde, yükleme ve yükleri boşaltma aşamasında yük dağılımı değişkenlik gösterdiğinde ve emniyet freni devreye girdiğinde çalışır. Asansör kuyusu içinde rayların dik ve mesafenin sabit olması gerekir. Raylar kuyu içinde en alt uçta desteklenmeli ve ray boyunca bu destekler belli aralıklarla sağlanmalıdır. Bu destekler ve destek duvarları yatay kuvvetleri dengelemelidir.

 

Ray seçimi yaparken kabin ağırlığı, kabinin taşıyabileceği yük, emniyet freni tipi, ray döşeme sistemi ve konsol aralıkları dikkate alınmalıdır. İmal usulüne göre raylar; soğuk çekme ve işlenmiş olmak üzere ikiye ayrılır. Soğuk çekme raylar sıvama ve sıkıştırma yöntemiyle, işlenmiş raylar ise profillerin yüzeyinden talaş kaldırılması ile yapılır. Satıcı firma olarak sizler için en ideal ve uzun vadede memnun kalacağınız bu ürünlerin satışını yapmaktayız. Sizlere bir telefon kadar yakın olan firmamız kalite kontrolü sağlanmış bu ürünleri en sağlam şekliyle sizlerin istifadesine sunmaktadır.

 

 

Asansör Rayları Uygun Fiyatlar

 

Firmamız hitap ettiği müşteri kitlesinin talep ve beklentilerine cevap verecek hizmetlerde bulunmaktadır. Firma olarak piyasa koşullarına göre makul fiyatlar sunarak bütçenize hitap etmekteyiz. Sağlam, dayanıklı ve uygun asansör rayları için müracaat edeceğiniz güvenli bir adres olarak sizlere hizmet vermekteyiz. Firmamız ve hizmet verdiğimiz kategorideki ürünlerimiz hakkında bilgi almak için web sayfamızı ziyaret edebilir ve orada yer alan iletişim adreslerinden bizlere ulaşabilirsiniz. Kaliteyi ve insan güvenliğini sağlayacak nitelikte raylar için sizlere hizmet vermeyi görev bilmiş bir firma olarak huzurunuzdayız.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ