26.01.2022 - Türkiyenin Asansör Firmasi Rehberi
Asansör Firması Toplanma Alanı.

Asansör Rayı

  • haberler
  • 06 Haziran 2021
  • Asansör Rayı için yorumlar kapalı
  • 195 KEZ OKUNDU

Asansör Rayı

Asansör Rayı ; Görünüşte son derece sıradan bir ürün gibi görünse de asansör işin özünde son derece entegre olan bir üründür. Çok fazla parçası olan bir ekipmandır. Üstelik modeline ve türüne göre de parçalar farklılıklar gösterir.  Yine de tüm asansörlerde kullanılan parçalar vardır. İş de onlardan bir tanesi de asansör rayı adı verilen üründür. Bu noktada neden kullanıldığına değinmek gerekir ise şu bilgilere yer verilebilir. Kabinle karşı ağırlığın dikey hareketlerini ayrı  biçimde kılavuzlama ve bununla beraber  yatay olan  hareketlerini de en aza indirgeyip  paraşüt düzeninin çalışması halinde  kabini durdurmak için kullanılır.

Asansör Rayı Özellikleri

Asansör rayı genel olarak farklı özelliklerde insanların karşısına çıkar. En sıklıkla olan ölçüler şunlardır: 70x65x9 mm.90x75x16 mm.50x50x5 mm.89x62x16 mm. Burada kullanım yerine göre doğal olarak ebatları değişir. Kimilerinin yanında flanş dahil olarak satılmaktadır. İlgili standartlara göre üretilirler.

Asansör Rayı Fiyatları

Asansör rayı fiyatları üretici markasına, satış noktasına, ürün özelliklerine göre değişir. Yanında olan flanş gibi diğer malzemeler fiyatların değişmesini sağlar.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ