20.01.2022 - Türkiyenin Asansör Firmasi Rehberi
Asansör Firması Toplanma Alanı.

Asansör Nerelerde Kullanılır

Asansör Nerelerde Kullanılır

Asansör Nerelerde Kullanılır
Asansör Nerelerde Kullanılır

Hastaneler İçin Üretilen Asansör Çeşitleri

Asansörler tek seferde çok sayıda kişiyi ve çok miktarda yükü taşıyabilen araçlardır. Bu araçların ihtiyaç duyulduğu yerlerden biri de sağlık merkezleri ve hastaneler olmaktadır. Hastanelerde yatağa bağlı ve hareket edemeyen hastaların birimler arasında ya da hasta odası ile ameliyathaneler arasında taşınması için hastane asansörü kullanılır. Bu asansörler sedyelerin ve hasta yataklarının sığabileceği boyutlara sahiptir. Sedyelerin rahatlıkla hareket edebilmesi için gerekli kabin alanına sahiptir. Ayrıca bu hastane asansörleri normal yapı asansörlerine göre daha fazla ağırlığa dayanabilecek yapıdadır. Bu sayede acil durumlarda hastanenin bir başka yerine götürülmesi gereken hastalar ve acil durum araçları aynı zamanda ve vakit kaybetmeden taşınabilir.

Fabrikalar İçin Uygun Ağır Yük Asansörleri

Apartmanımızda, iş yerimizde ya da gittiğimiz alışveriş merkezlerinde bindiğimiz asansörlerden farklı olarak büyük üretim merkezlerinde kullanılan yük asansörü modelleri bulunur. Bu yük asansörlerinin taşıyabilecekleri yük miktarı yaklaşık olarak on beş ile yirmi ton arasında değişebilir. Bir günde çok sayıda ürün üreten ve vakit açısından sorun yaşamamak için fabrika içinde malzeme ve diğer araçların taşınmasını aynı anda yapmak isteyen fabrikalar bu yük asansörlerinden yararlanabilirler. Bu asansörlerin bu kadar ağır yükleri kaldırabilmesi için normal asansörlerde kullanılan elektrikli sistemlerden farklı bir taşıma sistemi kullanılır. Birçok kullanım yeri olan hidrolik sistemler yük asansörlerinde kullanılarak çok sayıda yükün taşınmasını sağlar.

Alışveriş Merkezi Ve Restoran Asansörleri

Çok katlı diğer yapılarda olduğu gibi alışveriş merkezlerinde de asansörler vardır. Bu asansörler alışverişe gelen insanların dikkatini çekebilmek için geliştirilen çeşitli niteliklere sahiptir. Kabini camlı olan bu alışveriş merkezi asansörleri insanların yolculuk sırasında dışarıyı seyretmelerine olanak sağlar. Ayrıca restoranlarda da servis için kullanılan asansörler vardır. Bu asansörler mutfak ile yemek salonları arasında siparişlerin hızlı bir şekilde götürülmesini sağlar. Bu modeller gibi başka asansör çeşitleri ile ilgili teknik bilgiler ile sipariş bilgileri bu sayfada yer almaktadır. Asansörün kurulması ve sonrasında yapılan bakımları ile ilgili merak edilenler için sitenin iletişim sayfasındaki bilgiler kullanılarak yetkililere ulaşılabilir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ