20.01.2022 - Türkiyenin Asansör Firmasi Rehberi
Asansör Firması Toplanma Alanı.

Asansör Ne Kadar Elektrik Harcar

Elektrikli Asansör Ne Kadar Elektrik Harcar?

Elektrikli asansörler hatalar yardımıyla çalışır. Halatın bir ucunda asansör kabini ve diğer ucunda kabin ağırlığında yük bulunmaktadır. Elektrik motoru ile çalışan makara döndükçe kabin hareket eder. Elektrikli motor halatları hareket ettirerek ağırlığı aşağı çeker. Ağırlık aşağı indiğinde kabin yukarıya çıkar. Ağırlık yukarı hareket ettirildiğinde kabin aşağı iner.

Elektrikli asansörler kullanıldığı süre boyunca elektrik harcar. Asansör sistemindeki motorun çalışması doğrudan faturaya yansır. Asansör ne kadar elektrik harcar sorusu her zaman merak edilmiştir. Asansörler arasında elektrikli asansörlerin harcadığı elektrik oranı daha fazladır. Bu nedenle elektrikli asansör kullanan binaların faturası daha yüksek gelmektedir.

Hidrolik Asansör Ne Kadar Elektrik Harcar?

Asansörler çalışma prensibi olarak iki ana gruba ayrılır. Bunlardan biri hidrolik asansörlerdir. Hidrolik asansörler sağladığı birçok avantaj sayesinde insanlar tarafından kullanılmaktadır. Hidrolik asansörler kolaylıkla kurulabilir, kullanılabilir. Kurulum aşamasında, tamir ve bakım aşamasında en uygun fiyatlı asansörlerdir.

Asansörlerin harcadığı elektrik miktarı merak ediliyor. Elektrikli asansörler genel olarak daha fazla enerji harcıyor. Asansör ne kadar elektrik harcar, en uygun asansör hangisidir? Hidrolik asansörler en uygun asansörlerdir. Diğer asansörlere göre daha az enerji kullanır, daha iyi çalışma hızına sahiptir. Hidrolik asansörlerin tamiri, bakımı ve onarımı da uygundur. Genel olarak maddi avantaj sağlar.

MADDİ OLARAK ASANSÖRLER NE KADAR HARCAR? 

Sitemizde yayınlanan rakamlar ve fiyatlar tahmini ve ortalama fiyatlardır. Aasansör boştayken bile yıllık olarak yaklaşık 83 watt kullanır. Ev ve işyeri kwatt fiyatları farklılık gösterdiği için, Ev elektriği kullanan bir asansör hareket etmeden yılda yaklaşık 83 Kwatt karşılığıı olarak 60 TL harcar, ayrıca Yukarı çıkmak, aşağı inmekten neredeyse 40 kat daha fazla güç kullanır. 40 kat daha güç kullanımı olarak ta yıllık asansör elektrik harcamasının 2.400 TL lik bir maliyet olabileceğini düşünebiliriz. Ayrıca 5 kat yukarı çıkmak yaklaşık 500 kilovat saniye kullanır. Bu durumda yıllık olarak 2.000 TL elektrik maliyeti oluşacaktır.

 

Asansör Ne Kadar Elektrik Harcar?

Asansör Ne Kadar Elektrik Harcar

Asansörler, 19. yüzyıldan bu yana insan hayatında yer edinmektedir. İnsanların ve yüklerin taşınması için kullanılan asansörler iki ana gruba ayrılır. Bunlar;

  1. Hidrolik asansörler
  2. Elektrikli asansörler

Hidrolik asansörlerin çalışma prensibi daha kolaydır. Hidrolik asansörler sıvı basıncının kullanılmasıyla çalışır. Basınçtan dolayı piston hareket eder ve asansörün yukarı hareket etmesi sağlanır. Elektrikli asansörler aynı zamanda halatlı asansör olarak da bilinir. Elektrikli asansörlerin kullanımı daha sistematiktir. Halatlar yardımıyla çalışan elektrikli asansörler sayesinde insan hayatı kolaylaştırılır. Günümüzde özelikle büyük şehirlerde asansöre her zaman ihtiyaç duyulur. Çünkü büyük şehirlerde nüfus fazla olduğu için konut sayısı da fazladır. Büyük şehirlerde çok katlı binalar kullanılır. Asansör kullanıcıları ise kullandıkları asansörler ne kadar elektrik harcar diye merak etmektedir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ