18.01.2022 - Türkiyenin Asansör Firmasi Rehberi
Asansör Firması Toplanma Alanı.

Asansör Nasıl Çalışır?

Asansör Nasıl Çalışır?

Asansör Nasıl Çalışır
Asansör Nasıl Çalışır

Asansörler 1800’lerden beri pek değişmedi. Asansörler, insanları katlar arasında taşımaya yönelik orijinal amaçlarını hâlâ sürdürüyor. Güvenlik Sistemi çoğu asansör tipinde kullanılmaktadır.

Modern asansörler için kontrol sistemleri hızı ve güvenliği artıracak şekilde değiştirildi. Çoğu durumda asansörler, arabayı dengelemek için karşı ağırlık ve maksimum nominal yükün% 40’ını kullanır.

Gelelim Asansör Nasıl Çalışır Sorusuna; Karşı ağırlığın temel amacı, motorun kaldıracağı ağırlığı azaltmak ve tüm asansörü kablolar ile birlikte kontrol altında tutmaktır. Dayanıklılık ve mukavemeti sağlamak için kabin asansörü çelikten yapılmıştır. Kaldırma kablosunun kullandığı kasnak, yandan yana uzanan bir asansör şaftı ile yerinde tutulur. Bu eğirme, asansör kabininin üzerine yerleştirilmiş bir dizi çelik kiriş tarafından kontrol edilir.

Modern asansör kabinlerinde ayrıca içlerinde ek teknoloji de bulunmaktadır. Bazılarında, acil bir durumda yolcuların yardım çağırmasına izin veren telefonları vardır. Diğerleri, acil durumlarda kaçışı mümkün kılan tavana yerleştirilmiş bir kapakla donatılmıştır.

Asansörler, binanın nüfus kapasitesine ve yapılacak görevlere göre tasarlanır ve bir binaya yerleştirilir. Örneğin, kabini farklı katlara taşımak için büyük asansörlere sahip olacak bazı binalar vardır. Hastanelerde, acil hastaların kolay giriş ve hareketine izin vermek için her iki tarafta açılan asansörler vardır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ