20.01.2022 - Türkiyenin Asansör Firmasi Rehberi
Asansör Firması Toplanma Alanı.

Asansör Düşerken Ne Yapmalı

Asansör Düşerken Ne Yapmalı?

Asansör Düşerken Ne Yapmalı
Asansör Düşerken Ne Yapmalı

Asansörler, oldukça önemli teknolojik ürünler olmakla beraber insan hayatının her aşamasında sık sık kullanılmakta olan cihazların da başında gelmektedir. Söz konusu her türlü teknolojik alette olduğu gibi asansörlerde de oldukça komplike ve karmaşık sistemler bulunmaktadır. Diğer her türlü teknik materyalde de olduğu gibi asansörlerin de bozulmalı ve çeşitli sistem arızaları vermesi normal olarak karşılanmaktadır. Fakat burada söz konusu riskli durum asansör arıza durumunda düşme eğilimi gösterirse, asansör içerisinde yer alan kişilerin ne gibi tedbir alabileceği sorusudur. Asansör düşerken ne yapmalı sorusuna ek olarak bu durumun riskli sonuçları da net bir şekilde irdelenmeli ve düşme esnasında insanların ne yapması gerektiği konusunda bilgi sahibi olunmalıdır.

Asansör Düşmesi Durumunda Alınabilecek Tedbirler

Söz konusu asansörlerin düşmesi durumunda alınabilecek belli başlı tedbirler vardır. Asansör düşmesi esnasında asansör içerisinde yer alan bireylerin öncelikle soğuk kanlı davranması ve panik yapmaması elzemdir. Asansör düşerken ne yapmalı diye soran bireyler için söylenmesi gereken ilk öncelikli cevap bu olmakla beraber bunun haricinde yapılması gereken şeyler de vardır. Örneğin asansörün yere çakılacağı anlaşıldığı anda tüm gücümüzle zıplamamız faydalı olabilmekte ve asansör düşmesinin yola açacağı çeşitli hasarları minimize edebilmektedir. Bu işlem sonucunda asansör düşse dahi alınan hasar azalacaktır ve bunun ardından kişilerin düşmüş olan asansörden kurtarılma işlemi için teknik elemanları beklenmesi gerekmektedir.

Asansör Düşmesinin Oluşturabileceği Riskler

Asansör düşmesi, oldukça ciddi bir durum olmakla beraber çok ciddi sonuçları olabilmektedir. Söz konusu asansör düşmesi esnasında asansör içerisinde bulunan kişiler, durumun farkına vardıkları zaman soğuk kanlı bir şekilde davranmaya özen göstermeli ve kesinlikle panik yapmamalıdır. Asansör düşerken ne yapmalı diye soran kişilere bu noktada çeşitli tavsiyeler verilmesi oldukça önemlidir. Asansör yere düşerken yukarı doğru zıplama işleminin yanı sıra cam gibi çeşitli kolay kırılabilir parçaların yanında durulmaması da çok önemlidir. Bütün bunların yanında klostrofobi sahibi bireylerin asansör yolculuğu esnasında panik olmaması ve asansör içerisindeki diğer bireylerle beraber düşmüş olan asansörden çıkmak için yardım beklemesi en doğrusu olacaktır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ