Asansör Servisi

FİRMAYA MAİL GÖNDER

Firma Hakkında

Asansör Servisi

Asansör Servisi; Asansörler insanların yaşamına girdiği zamandan itibaren vazgeçilmez hale gelen bir olgu olmuştur. Öyle ki kimi insanlar kendi iki katlı evlerine bile asansör koydurmaktadır. Çünkü günümüzde insanlar konforlu ve rahat bir yaşam sürmek istiyorlar. Tam da bu noktada çok değişik kesimlerin beklentilerine hitap eden çok değişik asansörle yer alıyor. Evde, okulda, hastanelerde, alışveriş merkezlerinde kısaca yaşamın olduğu her yerde asansörler kullanılıyor. Hal böyle olmuş gündelik yaşamın böylesi vazgeçilmez bir objesi olmuş iken bu obje ile ilgili farklı farklı işler devreye giriyor. İşte asansör servisi olarak hizmet veren firmalar da bunlar arasında son derece özel bir yer teşkil ediyor.

Asansör Servisi
Asansör Servisi

Asansör Bakım Servisi

Asansör servisi ile adım adım giderek ne ifade edilmeye çalışıldığına değinmek gerekir ise şu şekilde bir bilgi verilebilir: Bu firmalar aynı zamanda asansör bakım servisi olarak da adlandırılan firmalardır. Yani her tür binada yer alan bakımlarını yapan asansör kuruluşlarıdır. Alanlarında başta Türk Standartları Enstitüsü Hizmet Yeterlilik Belgesi olmak üzere çok değişik belgelere sahip olarak kurumsal bir biçimde hizmet verir. Tüm bakımları bakım yönetmeliğine göre yapılır. Asansörün türüne göre yapılan bakımlar ve dolayısı ile kontroller farklılık arz eder. Bu hizmeti veren firmalar gerekli bakımı yapıp bunu  bakım formlarına işlerler. Müşteri onayı alarak da bakım yapılan asansörün olduğu binadan ayrılırlar.

Asansör Tamir

Asansör tamir hizmeti de asansör servis firmalarınca verilen bir diğer hizmet türüdür. Burada yasal mevzuatlar uyarınca asansör bakımını yapan firmanın yaşanan arızaları da gidermesi ve bunun için eğer ekstra bir parça değişimi gerekmiyor ise ek bir ücret almaması gerekir. Asansör tamirleri elektriksel olabilir. Mekaniksel olabilir. Yani değişik türlerde sorunlar yaşanabilir. Bu sorunlar da böylece yapılan tamir ile giderilir. tamirinde alanında uzman ve deneyimli eğitimli mavi yakalılar çalışır. arızalaır türüne göre farklılık gösterebilir.  Her tür arıza da başlı başına ayrı bir uzmanlık ve deneyim gerektirir. Böylesi bir hizmet alınacağı zaman mutlaka uzman kadroları olan firmalardan hizmet alınması gerekir.

Asansör Firmaları
Asansör Firmaları

Asansör Tamircisi

Asansör tamircisi kavramı nedir sorusunun yanıtı üstte yer alan olgudan çok farklı değildir.Asansörlerde yaşanan her türlü elektriksel, mekanik, varsa beyin kısımlarında olan aızaların giderilmesi ve tamirin yapılmasıdır. Tamir işi aynı zamanda el becerisi ve dikkat de isteyen bir iştir. O yüzden mutlaka alanında uzman ve bilinçli kadrolar tarafından yapılması gerekir. Ülkemizin değişik yerlerinde asansör Servisi tamircisi olarak hizmet veren kişi ve kurumlar vardır. Bunların bazıları sadece belli bir tür asansörde hizmet verir iken bazıları tüm asansör türlerinde hizmet verirler. Önce asansör servisi ile arızası belirlenir. Tam olarak arıza saptandıktan sonra arıza giderilir. Gerekli ise orijinal garantili parça değişimi de yapılır.

Asansör Servis  Firmaları

Asansör servis firmaları başta İstanbul olmak üzere Türkiye’nin değişik yerlerinde yer alır. İrili ufaklı olan bu firmaların hepsinin kendince bir hedef kitlesi vardır. Hem özel kurumlara, hem de resmi kurumlara hizmet verirler. Bünyelerinde eğitimli belgeli olan mavi yakalı personeller ile mevzuata uygun olarak çalışırlar. Mutlak müşteri memnuniyetini önemserler. Tüm bunların yanı sıra firmalar sözleşmeli olarak hizmet verir. Aylık bakım ücreti alırlar. Ödemeler nakit, banka kartı kredi kartı ile yapılabildiği gibi kuruluşun hesap numarasına da ödeme yapılabilmektedir. Hizmet fiyatları asansörün özelliklerine, kat sayısına ve asansör firmasının fiyat politikasına göre değişiklik gösterir.

Kampanya & İlanlar

Henüz bir ilan eklenmemiş

Firma Haberleri

Henüz bir haber eklenmemiş

Yorum yaz

Firma Puanınız (Yanlızca üyeler oy kullanabilir)

ÜRÜNLERİMİZ

Henüz bir ürün eklenmemiş

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

KAYIT OL

ÜYE GİRİŞİ

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

YENİ ŞİFRE

ÜYE GİRİŞİ

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.